, ,

صدرنشینی خراسان رضوی با جاذبه‌های گردشگری

خراسان رضوی با داشتن ظرفیت‌های فراوان در حوزه گردشگری و اثرگذاری بی‌نظیر این صنعت در اقتصاد استان، جایگاه والایی در این بخش دارد به گونه‌ای که در شرایط عادی سالانه افزون بر ۳۰ میلیون گردشگر داخلی و سه میلیون گردشگر خارجی که بیش از دوسوم گردشگران ورودی به کشور را شامل می‌شوند، میزبانی می‌کند.

وجود بارگاه منور رضوی به عنوان قبله دلها و گل سرسبد جاذبه‌ها و ظرفیت‌های گردشگری در مشهدالرضا، انگیزه جذب میلیون ها نفر از مسلمانان و شیعیان جهان به این قبله و موجب تحول شگرف در عرصه گردشگری این کلانشهر شده و به تبع همین جاذبه‌ها بیش از نیمی از ظرفیتهای اقامتی کشور در مشهد مستقر است.

باید اذعان کرد که خراسان رضوی با توجه به داشتن مجموعه ای بی نظیر از جاذبه‌های استثنایی در زمینه‌های گردشگری زیارت، فرهنگی، طبیعی، گردشگری حلال یکی از مقاصد سفر برای هر گردشگر ایرانی و البته خارجی می‌تواند باشد.

خراسان رضوی با بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ اثر تاریخی، فرهنگی و معنوی ثبت در فهرست ملی و فعالیت بیش از ۲ هزار و ۷۰۰ واحد تاسیسات گردشگری رتبه نخست را در میان استانها از آن خود کرده است و ظرفیتهای مطلوبی در حوزه حمل و نقل ریلی، هوایی و جاده‌ای و گردشگری دارد.

منبع: ایرنا

5/5 - (1 امتیاز)