, ,

فاکتورهای جذب مشتری در صنعت رستوران‌داری

padide shandiz

کمال حسینی_ تحقیقات صورت گرفته در زمینه جلب و حفظ رضایت مشتریان در صنعت رستوران‌داری نشان می‌دهد که رضایت مشتری بیشتر تحت تاثیر پاسخگویی پرسنل و به دنبال آن قیمت و کیفیت غذا خواهد بود.

فاکتورهایی از قبیل دکوراسیون و موسیقی زنده و نیز طراحی برنامه‌های مفرح نظیر مسابقات و قرعه‌کشی‌ها، پله‌های بعدی رسیدن به این مهم هستند. به گفته محققان طبق مدل رگرسیون طراحی فیزیکی و ظاهر رستوران، تاثیر کمتری نسبت به ارکان اصلی خدمات و قیمت و کیفیت غذا خواهد داشت. این‌ها در صورتی صادق است که منطقه را نیز در نظر بگیریم.

در بسیاری از نقاط جهان و حتی ایران مشتریان، بازدید از مکان را در اولویت بالاتری نسبت به غذا و تنوع و کیفیت آن قرار می‌دهند. به‌عنوان مثال، در ایران و در شهر کاشان خانه‌های تاریخی که مرمت شده و به رستوران تغییر کاربری داده‌اند، مقصد بسیاری از گردشگران است و در کنار بازدید از بنا، صرف غذا نیز شکل می‌گیرد. و در این مواقع شاهد هستیم که لوکیشن و دکور سهم بیشتری از رضایت مشتری را به خود اختصاص می‌دهد.
تعداد معدودی از رستوران‌های موجود در کشور هستند که به تمام آیتم‌های رضایت‌مندی و حفظ مشتری توجه داشته‌اند، همانند مجموعه رستوران‌های پدیده شاندیز که در کنار اینکه مقصد بسیاری از گردشگران است، توانسته با خلق فضایی فوق‌العاده و خدمت‌رسانی بی‌نظیر، بهترین اوقات را برای گردشگران و مسافران و همینطور مشتریان دائمی خود مهیا کند.

4.6/5 - (12 امتیاز)