, ,

نقش و تاثیر سرمایه‌گذار در صنعت گردشگری

Shandiz padide

سرمایه‌گذاری در سومین صنعت پولساز دنیا از اهمیت بسیار بالایی برخوردار بوده به طوری که کشورهای پیشرفته دنیا نظیر فرانسه با درآمد ۲۰۰ میلیارد دلاری از صنعت گردشگری، و آورده ۲۹۸۵ دلاری برای هر فرانسوی، از جمله کشورهای پیشرو در صنعت گردشگری به شمار می‌روند.

طبق گزارشات بیش از ۱۵۰۰ هتل و همچنین بیش از ۳۰۰۰ هزار اقامتگاه بوم‌گردی در بخش گردشگری کشور فعالیت دارند.

بیش از ۵۵ درصد هتل‌ها و هتل آپارتمان‌های کشور در مشهد وجود داشته و همینطور مشهد به واسطه وجود بارگاه امام هشتم از ظرفیت بسیار بالایی در حوزه گردشگری برخوردار است.

مجموعه‌های تفریحی و گردشگری بسیار زیادی در خراسان و علی‌الخصوص شهر مشهد ایجاد شده که یکی از بزرگترین این مجموعه‌ها پدیده شاندیز است.

شهر رویایی پدیده شاندیز بزرگترین مجموعه چندمنظوره در تمام استان خراسان و در زمینی به مساحت ۵۰ هکتار با زیربنایی بالغ بر ۱۱۱۰۰۰۰ متر مربع در مرکز شهر شاندیز ایجاد و دارای بخش‌های مختلف از جمله هتل پنج ستاره، مجتمع سرویس آپارتمان، مرکز بزرگ گردشگری و خرید، مجتمع تفریحاتی و پارک آبی، مجتمع بزرگ فرهنگی و مجتمع اداری، باغ گل و نمایشگاه دائمی گل و گیاه، شهربازی سرپوشیده و رستوران پدیده می‌باشد.

بی‌شک سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری و ایجاد چنین مجموعه‌های تفریحی و گردشگری، باعث ایجاد رونق اقتصادی در حوزه‌های بومی و ملی، جذب حداکثری و افزایش ماندگاری گردشگران، جذب سرمایه‌های سرگردان داخلی و همچنین هدایت سرمایه‌های خارجی به این بخش است.

نویسنده: کمال حسینی

5/5 - (1 امتیاز)