, , , ,

تشریح گزارش عملکرد مدیریت املاک گروه شرکت های پدیده شاندیز (قسمت دوم)

پدیده به صنعت کشاورزی وارد می شود
قسمت دوم

معاون امور حقوقی و املاک شرکت توسعه بین المللی پدیده شاندیز با ارایه گزارش عملکرد در این بخش در مجمع عمومی عادی به صورت فوق العاده شرکت از ورود پدیده به فعالیت های کشاورزی خبر داد
به گزارش روابط عمومی و بین الملل گروه شرکتهای پدیده، وی درخصوص مزرعه شترمرغ معصوم آباد نیزگفت: زمین فوق به مساحت ۶۸ هکتار شامل ۲۰ هکتار محدوده پرورش شترمرغ می باشد که زمین آن در مالکیت شرکت و در اجاره شخص حقیقی بوده و بنا به تشخیص هیات مدیره شرکت مبنی بر ایجاد فعالیت های کشاورزی ودامپروری با مستاجر چندین جلسه مذاکره و مقرر شد نسبت به تخلیه و فروش شترمرغ های موجود اقدام نمایند و برابر کارشناسی انجام شده حدود ۱۸۰عدد شترمرغ خریداری و در راستای تولید و پرورش آن اقدامات لازم صورت گرفت.
به گفته وی تعدادی از زمین های حریم شاندیز نیز شامل قطعاتی همچون زمین ساغشک با حدود ۸۰هزار متر مربع، زمین دو هکتاری میدان فردوسی، زمین پنج هزارمتری حصار سرخ، زمین سه هزار و ۴۰۰ متری امام رضای ۱۶ و زمین ده هزار متری حسین آباد جلدک نیز از جزو املاک پدیده شاندیز است.
مهندس محسنی همچنین از وجود زمین پنج هکتاری جنب مرغداری سپیدپر و زمین انبار سنگ گفت و افزود برای تمامی این زمین ها، نقشه برداری و پیاده سازی محدوده آن صورت گرفته است.
معاون امور حقوقی و املاک شرکت توسعه بین المللی صنعت گردشگری پدیده شاندیز در ادامه گفت: زمین و ساختمان رودکی با ۵۱۰ مترمربع عرصه و زیر بنای ۱۴۰۰متر مربع در بلوار پیروزی-رودکی قرار دارد که در توقیف اداره دارایی و تعدادی از طلبکاران فروشنده قرار داشت که با پیگیری از طریق دستگاه قضایی و اداره ثبت اسناد با توجه به واگذاری اولیه آن به شرکت از توقیف خارج و سند اعتبار نامه اجاره آن به نام شرکت توسعه تنظیم گردیده است .
مهندس محسنی افزود: ساختمان سه راه خیام به مساحت هزار مترمربع با توجه به اینکه شرکت سرزمین تجارت آهن پارس مطالباتی داشته ودر راستای انتقال اجرایی از طریق اداره ثبت اسناد ، سند آن به نام شرکت مذکور منتقل گردیده بود با هماهنگی دستگاه قضایی و تعامل با نمایندگان طرفین مقرر شد بدهی مربوطه توافقی پرداخت و شرکت مذکور نسبت به انتقال سند به نام پدیده اقدام نماید که توافقات فی مابین انجام شده است.
وی از زمین ۲۰ هکتاری تربت حیدریه سخن گفت و افزود: با توجه به اختلاف چندین ساله با فروشنده و عدم پرداخت وجه توسط شرکت و انسداد سهام معوض نامبرده و متقابلا عدم تنظیم اسناد توسط فروشنده ، جلسات متعددی با نامبرده برگزار شد و در نهایت پس از توافق نهایی اقدامات اولیه برای انتقال ۳۱ فقره سند تک برگی جمعا به مساحت ۲۰ هکتار به نام شرکت انجام شد.
معاون امور حقوقی و املاک شرکت توسعه بین المللی صنعت گردشگری پدیده شاندیز از عدم اجرای تعهدات در خصوص اراضی رامسر نیز سخن گفت و افزود: با توجه به اینکه شرکت در دوره بحران به تعهدات خود طبق مفاد تفاهم نامه و مبایعه نامه عمل ننموده است طرف مقابل از طریق محاکم قضایی در خصوص فسخ قرارداد اقدام کرده و رای بدوی و تجدید نظر به نفع نامبرده صادر شده است.
به گفته وی با پیگیری های انجام شده و مذاکرات متعدد با ایشان مقرر شد : به میزان وجهی که شرکت پدیده پرداخت نموده ، مساحت ۷ هکتار تخصیص یابد و با مساحت حدود ۷ هکتار که توسط نماینده شرکت درهمان محدوده خریداری نموده عملا شرکت پدیده مالک ۱۴ هکتار از محدوه ۴۰ هکتاری می باشد . هم اکنون در حال مذاکره بابت جانمایی ۷ هکتار خریداری از ایشان بوده که در این راستا چند پیشنهاد در جلسات مطرح ودر حال گزینش قطعات قرار دارد.

به گفته معاون امور حقوقی و املاک شرکت توسعه بین المللی صنعت گردشگری پدیده شاندیز اقداماتی نیز در راستای شناسایی موقعیت زمین رباط کریم تهران به مساحت حدود ۸۳۰۰ مترمربع، تعیین تکلیف زمین جنب رستوران تهران وشرایط بهره برداری از رستوران تهران واقدامات اولیه تفکیک واحدهای مجموعه اریکه ایرانیان و تنظیم سند به نام شرکت صورت گرفته است.