مدیرعامل گروه شرکت های پدیده: برای امضای قرارداد پروژه پدیده کیش منع قانونی وجود ندارد

برای امضای قرارداد پروژه پدیده کیش منع قانونی وجود ندارد

به گزارش روابط عمومی گروه شرکت های پدیده، سعید ورودی مدیرعامل گروه شرکت های پدیده در پاسخ به اینکه انعقاد قرارداد پروژه کیش در چه مرحله ای است، گفت:

هیات مدیره گروه شرکت های پدیده با  تمام توان در تلاشند تا در تاریخ عید سعید فطر، قرارداد پروژه پدیده کیش به امضاء برسد.

مهندس ورودی یادآور شد: به هر حال برای انعقاد قرارداد مگا پروژه کیش با سطح و سطوح و سرمایه گذاری قابل توجه، لازم است همه ی ابعاد فنی و حقوقی آن بررسی ، اصلاحات و‌ تعدیلات لازم انجام  و در شفافیت کامل به مرحله اجرا برسد.

از سوی دیگر با توجه به بزرگی و اثرات مالی و اقتصادی فراوان این پروژه، قرارداد آن می بایست از حداکثر دقت و شفافیت کافی برخوردار باشد.

به گفته ی مهندس ورودی، ابهامات مطرح شده از سوی همه ی اشخاص حقیقی و ‌ حقوقی و ارگان های قضایی و امنیتی و نظارتی، بررسی و سعی برآن است چه از طریق مذاکره حضوری و چه از طرق دیگر، ابهامات برطرف شده تا مقدمات عقد قرارداد فراهم گردد.

ایشان ابراز امیدواری کرد که تا تاریخ اعلام شده پس از دریافت پاسخ استعلامات درخواستی، قرارداد امضا گردد.

مهندس ورودی همچنین در پاسخ به اینکه آیا برای امضای قرارداد کیش موانع قانونی وجود دارد، افزود:

پدیده یک شرکت اقتصادی بخش خصوصی است که طبق قانون تجارت بالاترین رکن قانونی هر شرکت، مجمع عمومی صاحبان سهام است، بنابراین

با توجه به ابعاد و حساسیت های این قرارداد، پس از صدها ساعت کار کارشناسی، هیات مدیره علیرغم داشتن اختیارات کامل، تصمیم به پیشنهاد عقد قرارداد به مجمع عمومی گرفت و در مجمع عمومی با رای قاطع سهامداران، انعقاد قرارداد پروژه پدیده کیش با شرکت افسانه سازان، به تصویب رسید .

بدیهی است هیچ مرجعی بالاتر از خود سهامداران برای تشخیص صرفه و صلاح شرکت واجد شرایط نخواهد بود.

مدیرعامل گروه شرکت های پدیده با تاکید بر اینکه همه تلاش هیات مدیره بر رعایت غبطه نفع سهامداران است، گفت: این مهم‌ اولویت اول مجموعه است و در راستای انعقاد قرارداد بایستی ریسک های وارد بر قرارداد شناسایی و راه حل های رفع ریسک اندیشیده شود.

به گفته مهندس ورودی، نخستین تاثیر انعقاد این قرارداد، بازگشت  اعتبار به پروژه پدیده است، ضمن اینکه ارزش افزوده برای برند پدیده به دنبال خواهد داشت.

از دیگر اثرات شروع عملیات اجرائی در کیش، جذب سرمایه گذار و شروع عملیات عمرانی در پروژه های شاندیز به لطف خدا و همراهی سهامداران عزیز و صبور خواهد بود.

امتیاز دهید post