, , , ,

تشریح دارایی ها و ظرفیت های سهام پدیده از زبان مدیرعامل گروه شرکت های پدیده (قسمت اول)

مدیرعامل گروه شرکتهای پدیده ضمن تشریح ظرفیت ها واستعداد ذاتی سهام پدیده نسبت به اقدامات مغرضانه افراد سودجو هشدار داد.
قسمت اول

به گزارش روابط عمومی و بین الملل گروه شرکت های پدیده، مدیر عامل گروه شرکت های پدیده ضمن تبریک فرارسیدن ایام دهه مبارک فجر گفت: با توجه به اینکه نشانه هایی از کم لطفی برخی افراد مغرض در خانواده پدیده مشاهده می گردد، بنا به پیشنهاد برخی سهامداران، نکاتی را به استحضار همراهان گرامی پدیده می رساند. دکتر ملائی ادامه داد: متاسفانه با وجود پتانسیل های بالای شرکت پدیده و همچنین اتفاقات بسیار خوب رخ داده و در حال وقوع، برخی افراد سودجو با ترویج فضای نا امیدی و نگرانی قصد در پایین کشیدن قیمت سهم دارند.
وی با اشاره به اینکه تعدادی از این افراد شناسایی شده اند و به زودی همزمان با پیگیری های قانونی، در حضور سهامداران پدیده معرفی خواهند شد، تاکید کرد: تحلیلگران حرفه ای بورس در تماس های مکرری که با بنده دارند، همگی هم نظر هستند که در حال حاضر در نماد گشان چندین پتانسیل بالقوه و قابل توجه وجود دارد که هر کدام به تنهایی امکان ایجاد روند مثبت در یک سهم بورسی را دارد.
مدیرعامل گروه شرکتهای پدیده ادامه داد: به عنوان مثال شرکت توسعه بین المللی پدیده شاندیز مالک حدود ۵۲ درصد از سهام شرکت ابنیه پدیده شاندیز است و در حال حاضر ارزش بازار شرکت ابنیه طبق آخرین قیمت ثبت شده در سامانه سناپ در حدود ۲۸ هزار میلیارد تومان است که فعالین اقتصادی معتقدند این ارزشگذاری بدون در نظر گرفتن تورم این چند سال و همچنین پتانسیل تجدید ارزیابی دارائی ها، افزایش سرمایه سنگین و ورود به بورس است.
به گفته ی دکتر ملائی در بدبینانه ترین حالت اگر همین ارزش بازار را در نظر بگیریم، ارزش دارائی های گشان فقط از محل سهام شرکت ابنیه در حدود ۱۴۵۰۰ میلیارد تومان می شود.
وی افزود: امروز ارزش بازار گشان در تابلوی فرابورس در حدود ۶۷۰۰ میلیارد تومان بود یعنی کمتر از نصف! نکته مهم این است که در این ۶۷۰۰ میلیارد تومان حدود ۱۹۰۰ میلیارد تومان سود انباشته است! یعنی کل دارائی های شرکت توسعه به قیمت های امروز در حدود ۴۸۰۰ میلیارد تومان در فرابورس قیمت خورده است! و این مهم یکی از عجیب ترین اتفاقات بورس طی این سالها می باشد.

ادامه دارد