, , , ,

رأی دادگاه ویژه پرونده پدیده، پدیده را نجات داد

قاضی اجرای احکام پرونده های اقتصادی مشهد در نشست با اصحاب رسانه روند اجرای حکم پرونده پدیده شاندیز و اثرات پس از رأی را تشریح کرد.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل گروه شرکتهای پدیده به نقل از خبرنگار اعزامی، نماینده دادستان در دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اخلالگران در نظام اقتصادی کشور در جمع اصحاب رسانه گفت: پرونده پدیده شاندیز به عنوان یکی از بزرگترین پرونده های اقتصادی کشور به دلایل متعددی از جمله وجود ۱۲۳ هزار سهامدار آن در سراسر کشور و همچنین طلبکاران آن اهمیت ویژه ای برای دستگاه قضایی داشت.
صادق صفری درباره کیفیت رای دادگاه ویژه پرونده پدیده افزود: به گفته بسیاری از کارشناسان اقتصادی رای دادگاه ویژه پرونده پدیده به لحاظ رسیدگی به موضوعات متعدد و همه جانبه این پرونده، شرکت پدیده را نجات داد.

وی یادآور شد: در دی ماه ۹۳ زمانی که پرونده قضایی پدیده تشکیل شد، اهتمام دستگاه قضا بر آن بود که پرونده قضایی پدیده مسیری متفاوت را به لحاظ اهمیت آن طی کند و قانون می بایست به گونه ای به پرونده پدید بپردازد که سرمایه مردم در امان بماند و از بین نرود.

قاضی صفری سرمایه مردم را در پرونده پدیده تنها ۲۲ درصد عنوان کرد و افزود: پس از صدور رای دادگاه ویژه و اجرای این حکم، ۱۰۰ درصد سهام به سهامداران و کسانی که آورده ای داشته اند،( سهامداران حقیقی، حقوقی و طلبکاران)اختصاص یافته است.

وی در بخشی دیگر از سخنانش در توضیح ماحصل رای دادگاه پرونده پدیده شاندیز اعلام کرد: تعیین تکلیف وضعیت تعهدنامه داران به سهامداری، تعیین تکلیف طلبکاران به عنوان سهامدار، برگزاری مجامع قانونی شرکت در راستای تعیین تکلیف قانونی شرکت و انتخاب هیات مدیره و مدیر عامل ، ورود به فرابورس و پایین آوردن ریسک مالی سرمایه گذاری، رفع توقیف اموال و املاک پدیده و همچنین تعیین تکلیف بدهی ناشی از تسهیلات سنواتی را از دیگر محسنات اجرای حکم پدیده شاندیز عنوان کرد.